چند ایرانی موفق در نیویورک

هنرمندان موفق ایرانی آمریکایی در عرصه سینما،موسیقی، طراحی

مجله ونیتی فیر در شماره ماه مارس گفت وگویی با  بازماندگان گروه موسیقایی ایرانی سگ های زرد که ساکن بروکلین هستند  انجام داده، همان گروهی  که دوتن از اعضای آن  کشته شدند،به همین بهانه این مجله فهرستی از هنرمندان ایرانی/آمریکایی در عرصه موسیقی،طراحی،سینما،بازیگری تهیه کرده که بیشترشان در شهر نیویورک سکونت دارند و موفق اند.در حقیقت ونیتی فیر در ستایش ازآثار هنرمندان فعال ایرانی در آمریکا این فهرست را منتشر کرده است
کافه سینما فهرست این گزارش را منتشر می کند:

چند ایرانی موفق در نیویورک

حافظ ناظریHafez Nazeri:
فرزند برجسته ترین موسیقی دان کلاسیک ایران شهرام ناظری.حافظ شرق و غرب را در قطعات ارکسترال زیبای خاطره انگیز گردهم می آورد.پنجمین آلبوم او،ناگفته,پخش از کمپانی سونی، در پنج کشور و با همراهی  ۳۸ هنرمند برنده جایزه گرمی ساخته شد.

چند ایرانی موفق در نیویورک
نیما بهنود: Nima Behnoud
بهنود طراحی را با شلوارهای جینی آغاز کرد که صلیب سرخ در دوران جنگ ایران و عراق در مرز دو کشور پخش می کرد. حالا چهر ه های مشهوری نظیر هایدی کلوم لباس های برند او «نیمانی» را بر تن می کنند.لباس هایی که رویش  نقاشی با حروف دارد.

چند ایرانی موفق در نیویورک
بهناز صراف پور: Behnaz Sarafpour
برنده جایزه طراحی ملی ۲۰۱۳ بخاطر طراحی لباس. خط تولید لباس های بهناز صرافی پور که از سال ۲۰۰۱ با نام خودش راه اندازی شده ،طرفداران مشهوری دارد نظیر آنا وینتور و بمیز.

چند ایرانی موفق در نیویورک
نینا صیرفی: Nina Seirafi
یکی از ۱۰۰ طراح  داخلی برتر  دنیا از سوی  مجله آرشیتکچرال دایجیست  در سال ۲۰۱۰  .صیرفی هتل ؛خانه ؛فضاهای تجاری، فضاهای داخل کشتی ها را طراحی می کند.

چند ایرانی موفق در نیویورک
امیر.ح اخوان : Amir H. Akhavan
نمایشگاه نقاشی  ۲۰۰۸ امیر اخوان  روایت پسر ایرانی و  شیفته ی  اسکندرمقدونی بود ؛این نقاشی ها در دنیای هنری تهران سرو صدا کرد.نمایشگاه جدید او درباره گروهی سرباز است اخوان با گالری لیلا هلر همکاری می کند.نقاشی که پشت سر او می بینید رنگ و روغن و نامش آخرین شام است.

چند ایرانی موفق در نیویورک
نریمان حامدNariman Hamed
پسر فاطمه معتمد آریا که به مریل استریپ ایران شهرت دارد.نریمان حامد فیلم ساز است او مستند شیرین را ساخته که بخش های انیمیشن اش را مرجان ساتراپی برای او انجام داده است.
گروه حبیبی Habibi
گروه موسیقایی پانک راک و ساکن بروکلین. راحیل  جمالی فرد از اعضای اصلی گروه می گوید که تاتیراتم را  مستقیما از آبا و اجدادم می گیرم.ایران،کولی ها،ایلیاتی ها،الهام از شاعرانی چون حافظ..سفرهایم درون کشور.

چند ایرانی موفق در نیویورک
آریا قوامیانArya Ghavamian
آریا قوامیان ۲۲ ساله به تازگی نخستین فیلم بلند خود  اتفاق در هشتمین روز را ساخته است.او عکاسی هم می کند.

 


دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما