کی روش: همانند اسپانیا سوپرمن نداریم اما فوق العاده فداکار هستیم

سرمربی تیم ملی ایران- ایران- کنفرانس خبری

طرفداری- در یک بازی بسیار مهم، تیم های ملی ایران و اسپانیا از ساعت 22:30 روز چهارشنبه در استادیوم شهر کازان به مصاف هم می روند. کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران در کنفرانس خبری پیش از بازی حاضر شد و صحبت کرد:

احساس بسیار خوبی داریم. این یک مزیت برای ماست و از حضور در چنین لحظه ای مفتخریم. بازی با تیمی چون اسپانیا یک فرصت خاص است چون آن ها یکی از مدعیان کسب قهرمانی جهان هستند. بازیکنان و کل تیم بسیار هیجان زده هستند. حضور در چنین مسابقه بزرگی همانند یک پیروزی است و این جا هستیم تا تجربه ما بالاتر برود. می خواهیم اسپانیا را شکست دهیم. 

کی روش در خصوص اهداف ایران در بازی با اسپانیا گفت: 

فردا تلاش می کنیم تا یک بازی مسئولانه و خوب همراه با صداقت و شدت لازم را ارائه دهیم. محکوم به ارائه یک بازی خوب برابر اسپانیا هستیم. اسپانیا سبک فوتبال بسیار دشواری دارد که در آن باید توپ به موقع کنترل شود. نگرش تیم باید مثبت باشد. باید در دفاع به صورت جمعی بازی کنیم و در صورت داشتن فرصت، سعی می کنیم از آن ها استفاده کنیم و گل بزنیم. در این صورت می توانیم پیروزی در این بازی را نیز در نظر بگیریم. ما در تیم خود همانند اسپانیا، سوپرمن نداریم اما در تیم خود از توانایی استثنایی برای فداکاری و سخت کوشی برخوردار هستیم. می خواهیم در این بازی پیروز شویم و هواداران خود را شاد کردیم، مثل کاری که در بازی با مراکش انجام دادیم و نام اسپانیا، ما را تحت تاثیر قرار نمی دهد و از آن نمی ترسیم.

سرمربی ایران در خصوص داستان اخراج لوپتگی و روی کار آمدن هیرو افزود:

 همیشه چیزی جدید را در فوتبال پیدا می کنیم. هرچیزی می تواند در هر زمانی تغییر کند. شرایط لوپتگی موردی عجیب است. هیرو را خوب می شناسم و او بهترین فرد ممکن برای متحد کردن تیم چند دسته شده اسپانیاست و او می تواند این تیم از هم پاشیده را به خوبی متحد کند.

وی درباره تیم ملی اسپانیا نیز صحبت کرد:

 نگران هر 23 بازیکن اسپانیا هستم (خنده). آن ها در کنار پرتغال، آلمان و برزیل جزو تیم های مدعی جام هستند. نگران بازیکنان تیم خودم نیستم زیرا آن ها متمرکز هستند و نگرش مثبتی دارند. اینیستا، ایسکو، آسنسیو و ... بازیکنانی هستند که همه از توانایی های ان ها مطلع هستیم. اگر یک ستاره در اسپانیا نباشد، دیگری هست. ما همانند اسپانیا در تیم خود سوپرمن نداریم اما می توانیم فوق العاده مسئولانه و فداکارانه بازی کنیم.

کی روش از بازیکن مصدوم تیمش و سبک بازی ایران گفت:

 خبر بد این که روزبه چشمی، مدافع تیم ما مصدوم شده است و بازی برابر اسپانیا به هر حال سخت است. این که این جا بگویم با چه روشی بازی خواهیم کرد، فایده ای ندارد. ما این جا حضور داریم تا رقابت کنیم. چیزی که درنظر دارم این است که طوری بازی هایمان را به پایان برسانیم که کسی، بازیکن یا شخصی از تیم را سرزنش نکند. به آن چه که تاکنون انجام داده ایم بسیار افتخار می کنم و می خواهیم تا با سری بالا در این دیدار حاضر شویم.

سرمربی ایران در نهایت در خصوص مهار بازیکنان لاروخا افزود:

 اگر یک فرمول برای مهار کردن بازیکنان اسپانیا وجود داشته باشد، پرداخت یک میلیون یورو برای خرید آن فرمول بازهم مبلغ کمی است. نباید روی اسپانیا تمرکز کنیم بلکه باید به کار خودمان فکر کنیم. هیچ تیمی در دنیای فوتبال کامل نیست و این جادوی فوتبال است. بسکتبال متفاوت است اما در فوتبال هربازی همانند یک لاتاری است. احترام زیادی برای اسپانیا قائلیم اما ما چیزی برای از دست دادن نداریم.دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

گوگل یاهو!