تقاطع‌ غیر همسطح‌ شهید صالحی‌ افتتاح شد

193049 1985 0369 تقاطع‌ غیر همسطح‌ شهید صالحی‌ افتتاح شد

 

 

شهردار تهران ظهر امروز در حاشیه افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهید سرلشکر صالحی طی سخنانی در جمع خبرنگاران گفت:توجه به فرهنگ ترافیکی می تواند بیش از احداث پل ها، تونل ها و اصلاحات هندسی بر روان سازی بار ترافیک تاثیرگذار باشد.

 

دکترمحمدباقر قالیباف ضمن تبریک سال جدید ابراز داشت: یکی از نقاطی که در حوزه حمل ونقل شهری همیشه با گره ترافیکی روبرو بود و مخصوصا در مقاطع خاصی از سال این گره ترافیکی تشدید می شود، مجموعه بهشت زهرا(س) است . چرا که در اینجا مجموعه های زیادی وجود دارد ومخصوصا درشب جمعه آخر هر سال  ترافیک شدیدی را شاهد هستیم. به این دلیل که شهروندان به خاطر تجدیدمیثاق با امام (ره) و زیارت قبورشهدا و  رفتگان خود به بهشت زهرا (س) مراجعه می کنند.

 
وی خاطرنشان ساخت: البته این زمان یک فرصت بزرگ فرهنگی و تربیتی به شمار می رود ، اما همیشه دسترسی به بهشت زهرا(س) محدود بوده است. همانطور که حتما شهروندان عزیز به خاطر دارند هنگامی که درگذشته مردم می خواستند از میدان جهاد و سه راه نعمت آباد وارد این منطقه شوند ،با مشکلاتی روبرو بوده اند. در حالی که امروز شاهد هستیم دسترسی ها به این نقطه گسترش پیدا کرده است، به نحوی که مجموعه میدان جهاد به همراه اتوبان های شهید کاظمی ، شهیدهاشمی ، دسترسی اتوبان امام علی (ع) و اتصال آن به حرم حضرت امام (ره) و بهشت زهرا (س) تردد مردم را تسهیل کرده است. ضمن اینکه احداث بزرگراه آزادگان- که گره ترافیکی آن یکی از مشکلات بزرگ شهر بود- باعث شد تا دسترسی به این منطقه راحت تر شود.

 

دکتر قالیباف درادامه ابزار داشت :یکی از مشکلات باقی مانده ما در بحث ترافیک این محدوده، تقاطع ورودی به بهشت زهرا(س) بود چراکه همه ترافیک ها از مسیرهای مختلف به این تقاطع ختم می شد و اینجا چهارراهی بود که همه گره ترافیکی درآن قرار داشت. بنابراین همکاران ما تلاش کرده و این فرصت را برای احداث و بهره برداری از تقاطع غیرهسمطح شهید سرلشکر صالحی فراهم کرده اند .

 

شهردار تهران افزود: این تقاطع یک روز قبل از پنجشنبه پایان سال که بیشترین حجم تردد در این نقطه  در این مقطع زمانی صورت خواهد گرفت، مورد بهره برداری قرار می گیرد . بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح شهید صالحی این فرصت را فراهم می کند تا شهروندانی که از اتوبان شهید هاشمی وارد می شوند بتوانند به صورت مستقیم به بهشت زهرا(س) و حرم حضرت امام (ره ) دسترسی داشته باشند. از این رو ، این تقاطع می تواند بخش بزرگی از مشکلات منطقه را برطرف کند .

 

شهردار تهران ادامه داد: البته همیشه تاکید کردم که افتتاح هر تونل ، پل و بزرگراهی در عین آن که تردد ها را روان می کند از قدرت جذب ترافیک نیز برخوردار است . بنابراین مطمئنا توجه به فرهنگ ترافیکی می تواند بیش از احداث پل ها، تونل ها و اصلاحات هندسی بر روانسازی بار ترافیک تاثیرگذار باشد.

 

دکتر قالیباف با اشاره به نامگذاری این تقاطع غیرهمسطح به نام شهید سرلشکر صالحی ابراز داشت: ایشان از خلبانان شجاع نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده اند. ما در بهشت زهرا (س) شهدای گمنام فراوانی داریم .

 

همچنین شهدایی را داریم که پیکر مطهر آنها هنوز به کشور نیامده است و بخش اعظمی از آنها از شهدای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی هستند چرا که عمدتا انها عملیات هایی را انجام می دادند که امکان بازگشتشان وجود نداشته است .علاوه بر این باید توجه داشت اینجا بهشت زهرا (س) است و بهشت زهرا (س) آمال و آرزوی همه مردم ایران به ویژه خانواده معظم شهدا است.

 

 

گردآوری : ایران خاتون

منبع:fardanews.com


دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

گوگل یاهو!