بغض علیمنصور با سجده شکست


شاگردان منصوریان با تکیه بر تجربه بالای سرمربی خود توانستند دیدار سخت و دشواری را با برد پشت سر بگذارند که می تواند چراغ راه آنها در آینده باشد.

به گزارش "ورزش سه"، علیرضا منصوریان روزی که به پیشنهاد ذوب آهن جواب بله گفت، مطمئنا فکر نمی کرد که برای کسب اولین پیروزی خود و شکست طلسم نبردن ذوبی ها بعد از نزدیک به 160 روز باید تا این اندازه منتظر بماند و در یکی از مهم ترین بازی ها طعم اولین پیروزی را بچشد.


برد برابر الکویت به اندازه ای برای علیرضا منصوریان و تیم تحت هدایت او شیرین، کلیدی و مهم بود که منصوریان را وادار کرد تا بعد از سوت پایان مسابقه سجده شکر به جای بیاورد؛ سجده شکری از جنس سجده بعد از پیروزی در دربی با نتیجه سه بر دو که نشان داد منصوریان بار سنگینی را بر دوش می کشد و این برد تا چه اندازه توانسته این بار را از روی شانه های او بردارد. ذوبی ها اگر بتوانند هفته آینده الغرافه نیز را شکست دهند، می توان از همین حالا برآیند عملکرد منصوریان را در این تیم مثبت دانست و ذوب آهن را در نیم فصل دوم، تیمی موفق معرفی کرد.

 


سرمربی ذوب آهن که دیگر نمی توان بعد از گذشت دو ماه به او لقب جدید را اعطا کرد، برای چهارمین مرتبه در دوران مربی گری خود در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد که می تواند برای او رکوردی منحصر به فرد باشد. منصوریان پیش از این دو مرتبه با نفت تهران و یک مرتبه با استقلال در این مرحله حاضر شد و این بار با ذوب آهن مرحله پلی آف را تجربه می کند تا به نوعی استاد این مسابقات باشد.


ذوبی ها در دیدار با الکویت که شاید ستاره های پر تعدادی نداشت اما تیم متحد و واحدی بود، با تکیه بر همین تجربه بالا توانستند حریف خود را حذف کنند. تیم منصوریان برای یک بازی با حوصله و کم ریسک خود را آماده کرده بود و در این مسیر البته لطف داور مسابقه نیز در یک صحنه شامل حال تیم منصوریان شد اما ذوب آهن در نهایت توانست با تکیه بر تجربه سرمربی خود، از این مرحله صعود کند.

 


منصوریان در کنار خط اما مانند همه روزهای دوران مربی گری خود پر جنب و جوش و با شکوه بود. سرمربی ذوب آهن شاید به اندازه داور مسابقه در کنار خط استارت زد و دوید و بالا و پایین پرید تا نکته ای برای انتقال به بازیکنان از قلم نیفتد و در نهایت توانست با سبکی که مورد علاقه خودش است و با تکیه بر یک فوتبال منظم و با حوصله در 10 دقیقه پایانی کار الکویت را یکسره کند.


ذوبی ها که حالا باید به مصاف الغرافه بروند، برد مهمی را کسب کردند و امیدوارند تا روزهای بد ذوب آهن و منصوریان با این برد به در شود و با شکست الغرافه، دوباره طعم مرحله گروهی را بچشند و اگر هم اینگونه نشد، بازگشت خوبی به لیگ داشته باشند تا بتوانند در 14 دیدار باقی مانده برای رسیدن به رتبه ای که از منصوریان و ذوب آهن انتظار می رود، آماده باشند.

 


اعتماد به نفس حاصل از این برد می تواند کلید راه تیم منصوریان در ادامه مسابقات باشد و سرمربی ذوب آهن حالا با تیمی که خود را پیدا کرده، آماده ماجراجویی در مسابقات پیش رو است تا بتواند همه آنچه که در فصل دوم استقلال به نام ناکامی تجربه کرد را یکجا، از اذهان دور کند.


عکاس علی خدایی


دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما