اخباری تازه از هواپیمای ناپدید شده مالزی

101 اخباری تازه از هواپیمای ناپدید شده مالزی

 

 

ˈرودزالی داودˈ فرمانده نیروی دریایی مالزی روز چهارشنبه در بیانیه ای تاکید کرد برخی گزارش ها در باره اینکه ارتش بدنبال هواپیمای ناپدیدشده خطوط هوایی مالزی در تنگه ملاکا و به دور از محلی است که آخرین تماس هواپیما با مرکز کنترل هوایی غیرنظامی برقرار بوده است، صحت ندارد.

عصر روز گذشته رسانه ها به نقل از یک مقام نظامی مالزی احتمال دادند هواپیمای ناپدیدشده مسافربری این کشور مسیر خود را تغییر داده و در تنگه ملاکا سقوط کرده باشد.

 

 

فرمانده نیروی هوایی مالزی روز یکشنبه نیز از امکان تغییر مسیر هواپیما خبر داده بود.

وی روز چهارشنبه در بیانیه ای تصریح کرد ˈمن چنین اظهاراتی نداشته امˈ.

تنگه مالاکا، یکی از شلوغ ترین کانال های حمل و نقل در جهان در امتداد سواحل غرب مالزی. است.

وی در این بیانیه تاکید کرد: یک فروند هواپیمای ایرباس سیگنال هایی را تشخیص داده است که نشان می دهد هواپیمای مالزیایی از مسیر اصلی خود به سمت مالزی برگشته است.

 

 

فرمانده نیروی هوایی مالزی تصریح کرد: براساس این داده ها این اعتقاد وجود دارد که هواپیما از فضای ساحل شرقی و شمالی مالزی غربی در حال گذر بوده است.

وی اعلام کرد آخرین ارتباط پرواز شماره ام.اچ ۳۷۰ با برج هوایی ˈپولائو پراکˈ در تنگه ملاکا ساعت دو و ۴۰ دقیقه بامداد روز شنبه قبل از ناپدیدشدن سیگنال ها بوده است.

در همین حال انتشار خبر ادامه عملیات جستجو در تنگه ملاکا برای یافتن اثری از هواپیما، در عملیات امداد و جستجوی ویتنام خلل ایجاد کرد.

پس از انتشار این خبر یک مقام ویتنامی از توقف جستجو برای یافتن هواپیمای ناپدیدشده مالزی خبرداد.

 

 

ˈ فام کوی تین ˈ معاون وزیر حمل و نقل ویتنام گفت که پس از انتشار این خبر ما عملیات جستجو را متوقف کردیم اما چند فروند هواپیما به عملیات خود ادامه می دهند.

وی از نوع اطلاع رسانی و عدم ارایه اطلاعات توسط مقامات مالزیایی نیز انتقاد کرد.

پرواز ام. اچ ۳۷۰ مالزی با ۲۳۹ مسافر بامداد روز شنبه یکساعت پس از بلندشدن از باند فرودگاه کوالالامپور و پس از ورود به حریم هوایی ویتنام ناپدیدشد.

 

 
جستجو برای یافتن این هواپیمای بویینگ ۷۷۷ با حضور نیروهای امداد و نظامی ۱۰ کشور در منطقه ای که هواپیما ناپدید شده است در پنجمین روز ادامه دارد و تاکنون اثری از آن یافت نشده است.

 

 

 

 

 

گرداوری: ایران خاتون

منبع:irna.ir

 


دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

گوگل یاهو!